DROGI RODZICU!

Posłanie dziecka do żłobka czy do przedszkola, wiąże się z rozpoczęciem przez niego bardzo ważnego rozdziału w życiu. ADAPTACJA do nowego otoczenia jest niezwykle ważna dlatego, aby ją Państwu ułatwić, jej schemat jest u nas szczegółowo opracowany. 

Przyjmowanie nowych dzieci odbywa się w naszych Placówkach cyklicznie - co dwa tygodnie (zwykle przyjmujemy wtedy dwoje nowych dzieci). Jest to komfortowa sytuacja nie tylko dla nowych dzieci i ich Rodziców, ale również dla naszych stałych Bywalców, którym staramy się nie zakłócać codziennego rytmu dnia.

Zapisując dziecko do naszej Placówki, otrzymają Państwo od nas "Przewodnik adaptacyjny", w którym opisane są poszczególne etapy pierwszych chwil spędzanych z nami. Znajdziecie tam Państwo również cenne wskazówki, jak poradzić sobie z nieoczekiwanymi sytuacjami i trudnymi emocjami, które naturalnie mogą wystąpić w trakcie adaptacji. Doświadczenie podpowiada nam, że powodzenie procesu adaptacji w dużej mierze zależy również od Rodziców, których w tym czasie otaczamy szczególnym wsparciem.

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu.

Przejdźmy przez proces adaptacji RAZEM :)